Tuzla Avukat Ve Hukuk Bürosu

Tuzla Avukat Ve Hukuk Bürosu | 0216 374 31 54 | Özbey Hukuk

Tuzla Avukat Ve Hukuki Danışmanlık


Avukat, ilgili üniversitelerin hukuk bölümlerini başarı ile tamamlamış olan ve avukatlık stajını da bitirmiş hukuk mesleğini icra eden kişilerdir. Bu kişiler, mesleklerini serbest ya da bir kuruma bağlı bir şekilde gerçekleştirebilirler. Avukatların bir baroya bağlı olmaları mesleki olarak zorunludur. Tuzla avukat, mahkeme süresi boyunca müvekkili olan kişileri temsil eder. Avukatlar yalnızca davaları takip eden kişiler değildir, aynı zamanda arabuluculuk ve müşavirlik de yapabilir. Avukatlar, belli hukuk dallarını kendileri seçip o dallarda profesyonelleşip o dallardan dava kabulü yapabilirler.

Tuzla Avukatlık Büroları


İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevresi başta olmak üzere çevre illerde ve Tuzla'da da hizmet veren birçok avukatlık bürosu vardır. Bu bürolar, müvekkilleri için etkin bir hukuki danışmanlık hizmeti sunmakla yükümlüdürler. Boşanma Hukuku, Dava Hukuku ve İcra Hukuku gibi alanlarda soru, dava takibi ve davalarda da oldukça yardımcı olmaktadırlar.

Tuzla İlçesinde Verilen Avukatlık ve Hukuksal Danışmanlık Hizmetleri
-Trafik Kazalarından Doğabilecek Olan Tazminat Davaları:
-Ticaret Hukuku Davaları: Kıymetli Evrak Hukuku, Şirketler Hukuku  ve özellikle de Anonim Şirketler ile ilgili ihtilaflar, Ticari İşletme.
-Şirketler Hukukuna İlişkin Davalar:
-İcra ve İflas Hukukuna İlişkin Davalar:
-Gayrimenkul Hukuku İle İlgili Davalar:
-Miras Hukuku ve Miras Paylaşımına İlişkin Davalar: Tenkis, İstihkak ve de Muvazaa davaları
-Boşanma Davaları: Boşanma, Nafaka ve tazminat, Velayet ve vesayet, Kayyımlık, Kamulaştırma Davaları
-İşçi ve İşverenlerin Sorunlarına İlişkin Olan Davalar:
-BAĞ-KUR ve SSK mevzuatından kaynaklanan davalar: Sigortalı olup olmamanın tespiti, Rücu davaları, İhbar tazminatı, Kıdem tazminatı davası ve iş kazalarından doğmuş olan tazminat davaları
-Eşya Hukuku ve Gayrimenkul davaları: Tapu iptali ve tapu tescili, Men-i Müdahale davaları, İzale-i Şüyu, Tahliye davaları
-Borçlar Hukuku: Sözleşmeler Hukuku ve bundan doğan davalar.


Tuzla Hukuk Büroları ve Ayrıcalıkları

Yılların deneyim ve uzmanlığı sayesinde Tuzla hukuk ve Tuzla Hukuk Danışmanlık avukatları, danışanlarına öncelik olarak yaptığı işlerden almış olduğu güven duygusunu verir. Türkiye'deki kanunlarının da öngördüğü şekilde sahip olunan haklar bütünüyle içinden çıkılmaz sanılan çözüm yolları üretebilmektedir.

Tuzla Hukuk ve Tuzla Hukuk Danışmanlık merkez ofisinde ve ülkenin pek çok büyük ve önemli şehrinde dava hakları ihlale uğrayan kişilere destek olmaktadır. Tuzla ve çevresinde maddi manevi desteğe olan ihtiyaçlarda en uygun fiyatlı olarak ve güven içinde müşterilerinin yanında olmaktadır. Tuzla Hukuk ve Hukuk Danışmanlığını seçerek burada hizmet alma ihtiyacını paylaşan danışanlar, her ihtiyacına uygun çözümü bulabilir.

Başta Gebze olmak üzere, Tuzla, Pendik, Kurtköy, Kadıköy, Maltepe, Sultanbeyli ve Anadolu Yakasındaki diğer birçok ilçeden kolay ulaşım imkanı da olan ve Anadolu Adliyesi'ne ulaşımı çok zor olmayan Tuzla'da bütün davalar için istenen hizmetler verilir. İşçi alacak davası, kod davası, patent hakkına tecavüz davası, icra davası gibi birçok çeşitli alanda da faaliyet gösterirken, arabuluculuk hizmetleri de verilmektedir. 

Diğer Yazlarımız