Hakkımda Açılmış Dava Var mı? Adıma Açılmış Dava Sorgulama

Hakkımda Açılmış Dava Var mı? Adıma Açılmış Dava Sorgulama

Hakkımda açılmış dava var mı? Sorusunu birçok kişi internet üzerinde araştırmaya başladı. Özellikle kişinin haberi olmadan açılan davalar hakkında bilgi sahibi olmak için online sistemler çok tercih ediliyor. Habersiz açılan dava olup olmadığını sorgulamak isteyenler için haberimizin devamını okumalısınız! Hakkınızda açılmış dava var mı? Adıma açılmış dava sorgulama nasıl gerçekleştirilir gelin birlikte inceleyelim.

Birden fazla kişi her hangi bir nedenden dolayı hakkında açılmış dava olup olmadığını merak ediyor. Sık aranılan yanıtlardan biri haline gelen hakkımda açılmış dava var mı? Adıma açılmış dava sorgulama nasıl yapılır soruları oldu.

Günlük yaşantımızda herhangi bir sebepten dolayı dava açılabiliyor. Herhangi bir aksilikten dolayı haberimiz dahi olmadan açılmış davalar karşımıza çıkıyor. UYAP’ın da desteği ile artık hakkımda açılmış dava var mı sorusunun yanıtını bulmak çok kolay. E-devlet kapısından günlük olarak hakkınızda dava açılıp açılmadığını kontrol edebileceksiniz. Böyle olası durumlarda kontrol etmeseniz de UYAP sayesinde telefonunuza sms geliyor. Size hakkınızda açılmış dava olduğunu bilgisi veriliyor. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sunulan hizmetler kapsamında sms bilgisi verilmektedir. Diğer bir yandan e-devlet’in Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı için ayırdığı sayfadan da kontrol ederek öğrenme şansına sahip olabiliyorsunuz.

E-Devlet’ten Hakkımda Açılmış Dava Var mı Öğrenme

E-devlet içerisinde bulundurduğu birçok hizmetin yanı sıra devlet dairelerine gitmeden birçok işlemi halletmenize yardımcı oluyor. Online olarak yaptığınız işlemler, kontrollerin hepsi e-devlet sayfasında açık açık gözlenmekte. Tablet, telefon veya bilgisayar yardımı ile ulaşabildiğiniz e-devlet kapısından hakkımda açılmış dava var mı sorusunun yanıtını da bulmak mümkün. E- devlet şifreniz ve 11 haneli Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numaranız ile giriş yapabiliyorsunuz.

Adıma Açılmış Dava Var Mı Sorgulama?

E-devlet Kapısından E-devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız ile giriş yaptıktan sonra gelen kısma aratmak için ‘’dava dosyası sorgulama’’ yazmanız yeterli olacak. Buradan Adalet Bakanlığı yazısına tıklamanız gerekiyor. Eğer hakkınızda açılmış dava varsa liste halinde size sunulur. Eğer yoksa hakkınızda açılmış dava dosyası bulunamadı yazısı çıkar.

SMS İle Hakkımda Açılmış Dava Var mı Sorgulama

e-devlet vasıtasıyla birkaç saniye içerisinde hakkınızda açılmış dava var mı yok mu öğrenme imkanınız var. UYAP SMS bilgi sistemi dava sorgulaması yapabilirsiniz. UYAP’ın sunduğu hizmetler arasında sms bilgilendirmesi var. Basit, standart, ve tam paket olarak hizmet vermekte. Bu paketlerden birine abone olarak bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Paket seçimi sonrasında TC kimlik numaranız ile birlikte 4060’a mesaj atarak bilgi sahibi olma imkanına erişebileceksiniz.

En kolay ve pratik olarak tercih edilen yöntemler arasında E-devlet kapısı yer yer alıyor. Buradan herhangi bir ücret ödemeden her zaman kontrol etme imkanına sahip olacak, dava dosyalarınız hakkında bilgi alacaksınız.

Diğer Yazlarımız