Dosya No İle Dava Nasıl Sorgulanır? Yargıtay Dava Sorgulama

Dosya No İle Dava Nasıl Sorgulanır? Yargıtay Dava Sorgulama

Dosya no ile dava dosyası nasıl sorgulanır sorusunun yanıtı artık E-devlet oldu. Eğer e-devlet şifreniz varsa dosya numarasına bile gerek kalmadan hakkınızda ki davaları, açılmış dosyaları görme şansına sahipsiniz. Peki, e-devlet’ten dava dosyası nasıl sorgulanır?

E-devlet’ten dava dosyası sorgulamak artık son derece kolay hale geldi. Bunun için e-devlet şifresine sahip olmanız yeterli. E- devlet şifrenizi en yakın ptt şubesinden belirli bir ücret karşılığı temin edebilirsiniz.

İlk olarak arama motoruna e-devlet yazın. Burada e-devlet kapısı çıkacaktır. Sizden şifre ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik Numarasını isteyecektir. İstenilen bilgiler doğru girildiğinde karşınıza e devlet kapısı açılacak. Burada karşınıza arama motoru çıkar. Arama motoruna aramak istediğini konuyu yazmalısınız. Örneğin; dava dosyası sorgulama

Aratma tuşuna basarak istenilen yere ulaşmış olacaksınız. Burada dava dosyası numarası bile gerekmekmeden hakkınızda açılmış bir dava var mı yok mu öğrenme şansına sahipsiniz. Zaten olduğundan haberdarsanız, hakkınızda açılmış tüm davalar ve dosyalar görülür. buradan dosya no ile dava hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olacaksınız.

Dosyanızın hangi adli birimde, dosya yılı ve numarası, davanın açılma tarihi, taraflar hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşma imkanınız mümkün. Aynı zamanda e-devlet kapısında Adalet bakanlığı bilgilerine ulaşabildiğiniz gibi birçok kişisel verilerine de ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz.

Diğer Yazlarımız